O mnie

Nawet w miejscu pracy autora zawsze obecne musi być akwarium (2003)

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających moją stronę!

Nazywam się Hubert Zientek. Urodziłem się w 1968 r. w podwarszawskim Milanówku. Tuż obok leży mój rodzinny Brwinów, gdzie się wychowałem i chodziłem do szkoły podstawowej (1975-83). To właśnie w niej ukształtował się mój „hodowlany kręgosłup” 🙂

 

 

fotograf

Podczas fotografowania roślin w Ogrodzie Botanicznym UW w Warszawie (2008)

Po ukończeniu podstawówki i ku przerażeniu rodziców złożyłem aplikację do pobliskiego Technikum Rolniczego w Pszczelinie (szkoła ta już nie istnieje). Ojciec długo jeszcze wypominał mi, że poszedłem tam tylko dlatego, żeby wracając (droga wiodła przez rozległą łąkę) móc narwać „mleczu” dla królików, które w owym czasie namiętnie hodowałem 🙂 Szkoła średnia spełniła jednak moje oczekiwania w 100%, a zainteresowanie chowem i hodowlą zwierząt zostało skierowane w niej na właściwe tory.

 

Córka autora Nataliaz gekonem lamparcim (2007 r.)

Córka autora Natalia z gekonem lamparcim (2007)

Dlatego też mając w 1988 r. świadectwo maturalne w ręku postanowiłem dalej kształcić się w tym kierunku i podjąłem studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Nauk o Zwierzętach (dawniej Wydział Zootechniczny). Tu moje zainteresowania hodowlane zostały jeszcze bardziej „scementowane” i doprecyzowane – akwarystyka i hodowla ptaków ozdobnych stały się moim drugim życiem. Nieco bliższe memu sercu zawsze były ryby, co przełożyło się m.in. na napisanie i obronienie pracy magisterskiej pt. „Określenie zmienności genetycznej sandacza (Stizostedion lucioperca) na podstawie wybranych enzymów tkankowych”.

 

Mistrz2

Autor służbowo – jako red. nacz. „Magazynu Weterynaryjnego” (2009)

Obecnie pracuję na stanowisku redaktora naczelnego w redakcji Magazynu Weterynaryjnego (www.magwet.pl), w wydawnictwie medycznym Medical Tribune Polska (www.medicaltribune.pl). Wraz z Zespołem tworzymy dwa bardzo poczytne pisma dla lekarzy weterynarii w Polsce. Wszystko po to, aby przekazać im najnowszą wiedzę na temat rozpoznawania i leczenia chorób u różnych gatunków zwierząt.

 

 

 

Autor eksplorujący brzegi glinianek w rodzinnym Brwinowie (2006)

Sentyment do hodowli królików pozostał mi jednak jeszcze na długo 🙂 W roku 2002 obroniłem bowiem pracę doktorską nt. „Wpływ zanieczyszczenia środowiska metalami ciężkimi (kadm, ołów, nikiel) na wyniki produkcyjno-hodowlane królików mięsnych”.

09

Autor przy jednym ze swoich oczek wodnych (2009)

Obecnie pracuję w Warszawie, a odpoczywam na działce w Milanówku. Moja córka Natalia (ur. w 2001 r.) zdaje się tylko  częściowo podzielać moje zainteresowania, gdyż najbardziej interesują ją psy i szynszyle 🙂

 

 

Właściwie to można powiedzieć, że jestem multihobbystą, gdyż moje zainteresowania obejmują m.in.: akwarystykę słodkowodną i zimnowodną, chów ryb i uprawę roślin w oczku wodnym, chów i rozmnażanie egzotycznych ptaków ozdobnych oraz gołębi rasowych, chów i rozmnażanie małych ssaków domowych, a ponadto: fotografię, wędkarstwo oraz terrarystykę (głównie płazy ogoniaste).

Mistrz

Abyście Państwo mogli lepiej mnie poznać, załączam poniżej wywiady ze mną, opublikowane w pismach hobbystycznych: Naszym Akwarium, Faunie i Florze oraz Wolierze.

Hubert Zientek, Warszawa, listopad 2011

Dodaj komentarz